Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje
NIE ODCHODŹ - POMÓŻ SOBIE I INNYM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nabyta nerwica (po porodzie)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna -> Nerwice, depresje, urazy psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
znerwicowana
Gość






PostWysłany: Pią 15:57, 07 Sty 2011    Temat postu: nabyta nerwica (po porodzie)

nie wiem co sie ze mna dzieje. Nigdy nie mialam problemów z nerwami...ale odkąd teściowa przyjeżdża dostaje drgawek, duszności i zab. rytmu serca. Mam wrażenie, że serce wyjdzie mi gardłem.
Strasznie mnie irytuje Sad za pierwszym razem musialo mnie wziac pogotowie, bo dostałam drętwienia całego ciała, przyspieszenia rytmu serca, duszności i zawrotów głowy. Akurat kiedy ona przyjechala! Wkurzyla mnie wtedy! Moj organizm nie wytrzymal, w szpitalu pytali czy mam jakies stresy, czy cos mnie zdenerwowalo...ja tylko kiwalam glowa ze tak Sad ale co bede wiecej mowic?
Czy to wszystko może mieć związek z urodzeniem dziecka?
wkurzam sie nawet wtedy kiedy bierze moje dziecko na rece, kiedy wtraca sie do wszystkiego, do tego ma jakies sekrety z moim mezem, o ktorych on nie chce mi mowic!
Nienawidze jej! Sad
chodze po neurologach, kardiologach, endokrynologach i kazdy mowi co innego. Wg ostatniego jest podejrzenie ch. gravesa-basaedowej. Dostalam leki, ale mi nie pomagaja! Wiec to nie tarczyca?
czemu tak sie dzieje! pomocy!
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NIUNIANIA




Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 27
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 9:44, 17 Lut 2012    Temat postu:

Mam płyty CD-audio, których słucham i jednocześnie wykonuję odpowiednie ćwiczenia o charakterze izometrycznym (napinająco-rozluźniającym).

Takim ćwiczeniem jest relaksacja progresywna (postepująca) Jacobsona. Celem tego ćwiczenia jest (poprzez uświadomienie sobie różnicy między napięciem a rozluźniem ) stopniowe osiąganie stanu relaksu ( rozluźnienia mięśni, naczyń krwionosnych i systemu nerwowego).

Trening autogenny Schultza jest kolejnym ćwiczeniem, w czasie którego spokojnie leżymy lub siedzimy i wysyłamy informacje (sugestie) do poszczególnych części ciała, układów i narządów, w wyniku których następuje pełne rozluźnienie całego ciała oraz zmiany morfologiczne w zakresie tzw. wydzielania wewnętrznego i składu chemicznego naszego ciała.

Obu ćwiczen słucham i zachowuję się stosownie do podawanych przez lektora (W.Pitaka) sugestii.


@@@@@@@@@@@


Cytat:
Płyty z ćwiczeniami są dostępne w Towarzystwie LOGOS
( [link widoczny dla zalogowanych] )

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
Tel.94-340-60-06


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polar




Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pią 10:05, 23 Sie 2013    Temat postu:

Władysław Pitak - Wykłady i seminaria z muzykoterapii uzdrowiskowej na UMCS w Lublinie



Lublin'2005- Za chwilę Władysław Pitak rozpocznie wykłady z muzykoterapii uzdrowiskowej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie.


http://www.nerwica.fora.pl/nerwice-dzieciece-i-problemy-pedagogiczne,8/wladyslaw-pitak-wyklady-i-seminaria-z-muzykoterapii,564.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 14:03, 21 Gru 2018    Temat postu:

.

Władysław Pitak - Wykłady i seminaria z muzykoterapii uzdrowiskowej
na UMCS w Lublinie




Lublin'2005- Za chwilę Władysław Pitak rozpocznie wykłady z muzykoterapii uzdrowiskowej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie.




Wykład wstępny Władysława Pitaka dot. muzykoterapii uzdrowiskowej




prof. Andrea Jaworska z UMCS otrzymuje certyfikat Tow. Logos w Koszalinie uprawniający do samodzielnej praktyki w zakresie relaksacji i animacji muzycznej w terapii nerwic i chorób psychosomatycznych.




Ćwiczenie orientacyjno przestrzenne




ćwiczenie orientacyjno-przestrzenne, wyobrażeniowe




Prof Andrea Jaworska i Tatiana Pitak (w pierwszym rzędzie, pierwsza i druga od prawej) oraz studentki UMCS w przerwie miedzy wykładami Władysława Pitaka .




Chwila relaksu ... dla wykładowcy. Władysław Pitak wśród studentek.





Omówienie ćwiczeń relaksacji progresywnej wg Jacobsona




Ćwiczenia izometryczne w pozycji stojącej




ćwiczenie usprawniające kręgosłup




ćwiczenie usprawniające kręgosłup




Aktywizacja po relaksacji może zakończyć się joggingiem lub po prostu tańcem.




Najprzyjemniejszy moment na studiach - zaliczenie przedmiotu i podpisywanie indeksów




prof. Andrea Jaworska dziękuje Władysławowi Pitakowi za wykłady, seminarium w zakresie muzykoterapii uzdrowiskowej.

.
http://www.nerwica.fora.pl/arteterapia-medycyna-naturalna,7/czy-muzyka-lagodzi-obyczaje,606.html#2328
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna -> Nerwice, depresje, urazy psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin