Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje
NIE ODCHODŹ - POMÓŻ SOBIE I INNYM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Linki do ciekawych stron www

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna -> Fobie i myśli natrętne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciceron




Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 20:42, 06 Kwi 2009    Temat postu: Linki do ciekawych stron www

5. Wyniki dla: Lodomeria
Galicja i Lodomeria. Tagi: Galicja - Lodomeria. Galicja i Lodomeria. [link widoczny dla zalogowanych] ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 8k - Kopia - Podobne strony
.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Cytat:
* MUZYKA POWAŻNA - KRÓLOWA MUZYKOTERAPII?
Muzykoterapeuci preferują muzykę poważną, choć w dzisiejszych czasach jej słuchacze z wyboru należą raczej do mniejszości. Czy zatem tylko wyrobiony gust profesjonalistów skłania ich do korzystania z klasycznych utworów, czy też za wyborem tego gatunku muzyki przemawiają jakieś inne względy?
>>> więcej
.
* MUZYKOTERAPIA - LECZENIE UPORZĄDKOWANYMI DŹWIĘKAMI



Muzyka i dźwięk leczy zarówno duszę jak i ciało. Bez precedensu można stwierdzić, że muzykoterapia jest dyscypliną naukową u podstaw, której leży holistyczna koncepcja człowieka i jego zdrowia.
>>> więcej
.
* MUZYKOTERAPIA
Historia muzykoterapii prawdopodobnie sięga początków ludzkości. Z ponad tysiącletniego sprzed n.e., zapisu biblijnego dowiadujemy się o terapeutycznym wpływie gry Dawida na cytrze, która uwalniała Saula od złych duchów...
>>> więcej
.
* MUZYKOTERAPIA JAKO ZABIEG UZDROWISKOWY
mgr Władysław Pitak podjął temat niezwykle ciekawy nie tylko z punktu widzenia naukowego, ale również praktycznego.
>>> więcej
.
* MUZYKA LECZY, ALE CZY ŁAGODZI OBYCZAJE?
Muzyka jest nam bliska. Rodzimy się z poczuciem rytmu matki, której serce wybija 8o razy na minutę, czemu przysłuchujemy się w okresie płodowym.
>>> więcej
.
* OMNIBUS czyli SAMO ŻYCIE
Nieprawda, że muzyka łagodzi obyczaje - mówi Władysław Pitak, muzykoterapeuta. - Obyczaje to coś więcej niż samo zachowanie, to wzorce kulturowe, to nasze wychowanie. Nie wierzę, że sama muzyka może nas zmienić. Nie sama.
>>> więcej
.
* BEETHOVEN ZAMIAST TABLETKI



@@@@@@@@@@@@@@@@@@
6. Galicja i Lodomeria - Ojczyzna przodków - Indeks
Brak nowych wiadomości · Dyskusja ogólna. W tym dziale możesz rozmawiać o wszystkim. 68 Wiadomości 21 Wątków, Nowe: wysłane przez Sokal ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 35k - Kopia - Podobne strony
.

7. Witamy w serwisie
Witamy w serwisie. (1/1). Kargul: Witamy w serwisie [link widoczny dla zalogowanych]! Mamy nadzieję, że używanie Twojego forum będzie Ci się podobało. ...
[link widoczny dla zalogowanych] - 2k - Kopia - Podobne strony
.

Więcej wyników z [link widoczny dla zalogowanych] »
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 15:47, 02 Cze 2009    Temat postu:

watek sie zrobil dosc popularny. Nadal brak konkretnych pomyslow na odwyk oprocz tych drastycznych, tj. wyrzucenie komputera przez okno. W miedzyczasie objawy uzaleznienia sie nasilaja. Zamykam oczy i widze przed soba zielony ekran, a na nim ser Ementaler z pudlem na glowie! Daje glowe, ze ten ser szczerzac zeby sie ze mnie nasmiewa. Diagnoza?

@@@@@@@@@@@@@@@@

Cytat:
Czy zajęcia z logomuzykoterapii są potrzebne, skuteczne? Czy rzeczywiście mogą zastąpić,bądź uzupełnić tradycyjne metody leczenia? Opinie są podzielone.
>>> więcej
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mla
Gość






PostWysłany: Pią 8:50, 23 Paź 2009    Temat postu:

... Właśnie odbyłam kolejna rozmowę z moim facetem na TEN temat... niestety, nie mam w nim wsparcia, on się poddał...

Wszystko jest na moich barkach, a ja jestem już bardzo zmęczona... Nie potrafię mu wyjaśnić, tak jak moim przyjaciołom, o co chodzi w tej chorobie..Niby kiwają głowami ze zrozumieniem, ale jak przychodzi co do czego - to okazuje się że moje słowa trafiały w próżnie..

Bo jak można wytłumaczyć zdrowej osobie lęki, które nie do końca sami rozumiemy?... Postawiono mnie przed ultimatum..to fakt.. Być może to jedyne co mogło na mnie podziałać... Tylko, że w momencie gdy podjęłam walkę - potrzebuję dużo otuchy i wsparcia.. Nikt nie musi mi wypominać zmarnowanych lat, bo ja wiem najlepiej o tym, ile straciłam.. A katowanie mnie tym w niczym nie pomoże, a jedynie zniechęci i sprawi że znowu wpadnę w deprechę..

To żałosne, że wsparcia trzeba szukać u zupełnie obcych ludzi.. Straciłam już nadzieję, że ktoś mnie może zrozumieć.. Nie wierzę też w to, że można wieść normalne zycie z bliskim człowiekiem obok.. Nie potrafię zrozumieć, że ktoś może to zaakceptować.. Ultimatum to mega presja, biorąc pod uwagę jeszcze zbliżającą się wielkimi krokami sesję i inne problemy naprawdę można się zdołować..

Staram się trzymać, ale coraz częściej mam chwile zwątpienia.. "zamknąć oczy i nie obudzić się"... albo obudzić i stwierdzic, że to sen..że jest rok 2001 i mam tyle czasu przed sobą.. We wtorek mam pojechac na terapię..to 30 km...i panicznie się boję..i jeszcze nie wiem jak to zrobię..bo nawet nie mam tam z kim pojechac.. Coś wymyślę, muszę.. Przynajmniej ja muszę wierzyć, mieć nadzieję.. Ktoś musi..
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polak




Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 67
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 9:18, 23 Lip 2010    Temat postu:

Cytat:
Koszalin
LOGOTERAPIA NERWIC
TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY
PRZYWRACANIE SENSU ŻYCIA




aktualne telefony: 94-340-60-06; 600-809-254
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Temida




Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 45
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 7:11, 07 Sie 2010    Temat postu:

.
GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY -
Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania



Władysław Pitak

Cytat:
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


Praktyka zawodowa


Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )

Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.

.

Adres:

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254




Kontakt:

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
strony URL:
[link widoczny dla zalogowanych]

.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania z Pomorza
Gość






PostWysłany: Wto 16:54, 17 Sty 2012    Temat postu:

Bałam się że jak pójdę do logopedy, to mnie wyśmieje że przychodzę z jakimiś wymyślonymi problemami, ale okazało się, że ten logopeda w Koszalinie słusznie ma dobre opinie, bo jest wyrozumiały,a co najważniejsze - potrafi wysłuchac i cierpliwie tłumaczy jakie cwiczenia wykonywać w domu. I jeszcze jedno: do domu dostałam 2 płyty dvd z ćwiczeniami które mogę samodzielnie wykonywac.

Teraz wystarczy, że raz na jakiś czas zadzwonie do mojego logopedy i złoże relację ze swoich postępów. Rozmowa może być nagrywana przez obie strony, a potem na jej podstawie ma dostać nowe ćwiczenia. To bardzo wygodne, bo mieszkam 200 km od Koszalina i dzięki nowoczesnej technice i internetowi nie musze tak często jeżdzić na wizyty. Pozdrawiam p. Władysława Pitaka i polecam go, bo według mnie jest to najlepszy logopeda jakiego spotkałam. Ania z Pomorza
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Polar




Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pią 10:03, 23 Sie 2013    Temat postu:

Władysław Pitak - Wykłady i seminaria z muzykoterapii uzdrowiskowej na UMCS w Lublinie



Lublin'2005- Za chwilę Władysław Pitak rozpocznie wykłady z muzykoterapii uzdrowiskowej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie.


http://www.nerwica.fora.pl/nerwice-dzieciece-i-problemy-pedagogiczne,8/wladyslaw-pitak-wyklady-i-seminaria-z-muzykoterapii,564.html


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mooszelka




Dołączył: 11 Cze 2006
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Nie 12:25, 21 Maj 2017    Temat postu:

Władysław Pitak - Wykłady i seminaria z muzykoterapii uzdrowiskowej na UMCS w Lublinie




Lublin'2005- Za chwilę Władysław Pitak rozpocznie wykłady z muzykoterapii uzdrowiskowej na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki UMCS w Lublinie.




Wykład wstępny Władysława Pitaka dot. muzykoterapii uzdrowiskowej





prof. Andrea Jaworska z UMCS otrzymuje certyfikat Tow. Logos w Koszalinie uprawniający do samodzielnej praktyki w zakresie relaksacji i animacji muzycznej w terapii nerwic i chorób psychosomatycznych.



Ćwiczenie orientacyjno przestrzenne



ćwiczenie orientacyjno-przestrzenne, wyobrażeniowe



Prof Andrea Jaworska i Tatiana Pitak (w pierwszym rzędzie, pierwsza i druga od prawej) oraz studentki UMCS w przerwie miedzy wykładami Władysława Pitaka .



Chwila relaksu ... dla wykładowcy. Władysław Pitak wśród studentek.




Omówienie ćwiczeń relaksacji progresywnej wg Jacobsona



Ćwiczenia izometryczne w pozycji stojącej



ćwiczenie usprawniające kręgosłup




ćwiczenie usprawniające kręgosłup




Aktywizacja po relaksacji może zakończyć się joggingiem lub po prostu tańcem.



Najprzyjemniejszy moment na studiach - zaliczenie przedmiotu i podpisywanie indeksów



prof. Andrea Jaworska dziękuje Władysławowi Pitakowi za wykłady, seminarium w zakresie muzykoterapii uzdrowiskowej.
-


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna -> Fobie i myśli natrętne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin