Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje
NIE ODCHODŹ - POMÓŻ SOBIE I INNYM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sposób na BÓL PLECÓW / BÓL MIĘDZY ŁOPATKAMI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna -> Choroby psychosomatyczne i cywilizacyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 13:10, 01 Sty 2023    Temat postu: Sposób na BÓL PLECÓW / BÓL MIĘDZY ŁOPATKAMI

.
Prosty a SUPER SKUTECZNY sposób na BÓL PLECÓW / BÓL MIĘDZY ŁOPATKAMI - dr n. med. Marcin Wytrążek

Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta


Ból między łopatkami może mieć różne przyczyny i może być związany z różnymi czynnikami. Ból między łopatkami nie jest spowodowany tylko i wyłącznie strukturami położonymi między łopatkami, lecz także tymi położonymi powyżej i poniżej. Z drugiej strony przedstawiona technika może przynieść także ulgę w innych dolegliwościach, gdyż nadmierne napięcie prostownika, punkty spustowe w prostowniku, punkty spustowe w równoległobocznym czy czworobocznym grzbietu mogą dawać ból barku, ból karku czy nawet ból oraz mrowienie i drętwienie ręki.

Prezentowana technika z pewnością przyniesie korzyść osobom z przeciążeniami, z nawykową postawą z głową wysuniętą w przód, tzw. zespołem skrzyżowania górnego. Może być bardzo pomocna osobom, u których występuje napięciowy ból karku czy napięciowy ból głowy. Mięsień biodrowo-żebrowy może dawać rzutowanie bólu aż do głowy. Jest to prosty a skuteczne zadanie/ćwiczenie na ból między łopatkami.

Autoterapia to szereg działań własnych nastawionych na przywrócenie równowagi w ciele na różnych płaszczyznach. Na tym kanale autoterapia dotyczy głównie narządu ruchu, układu powięziowego czy mięśniowo-powięziowego. Autoterapia może być skutecznym rozwiązaniem w takich przypadkach jak:
* łokcia tenisisty
* dyskopatia
* rwa kulszowa
* napięciowy ból głowy
* migrena
* ból barku
* uszkodzenie stożka rotatorów
* zespół cieśni nadgarstka
* chondromalacja rzepki
* haluksy
* zapalenie rozcięgna podeszwowego
* ból karku
i wiele innych. KLUCZOWA JEST DYSCYPLINA I EDUKACJA a w razie wątpliwości co do stanu swojego zdrowia konsultacja lekarska, która pomoże ustalić co jest przyczyną dolegliwości i jakie środki terapeutyczne są najodpowiedniejsze.

https://www.youtube.com/watch?v=LMls7ekiMUc&t=63s

.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 13:21, 01 Sty 2023    Temat postu: Dobra technika na BÓL SZYI / SZTYWNOŚĆ i NAPIĘCIE KARKU

.
Dobra technika na BÓL SZYI / SZTYWNOŚĆ i NAPIĘCIE KARKU - dr n. med. Marcin Wytrążek

Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta


W filmie przedstawiam prosty sposób na głębokie rozluźnienie karku. Specyficzne ułożenie ciała, odpowiednio przyłożona piłka i przepis na luźniejszy kark gotowy. Przedstawiam jedną z technik autoterapii z wykorzystaniem piłeczek na obszar górnego odcinka piersiowego kręgosłupa, dzięki czemu można uzyskać niezwykłe rozluźnienie mięśni u podstawy szyi. Napięciowy ból karku, ból karku po spaniu, choroba zwyrodnieniowa, uczucie sztywności karku czy nawet dyskopatia, to problemy w przypadku których ta technika może przynieść korzyści.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak złagodzić ból szyi, poprawić mobilność szyi, zmniejszyć uczucie sztywności karku to po prostu obejrzyj ten film, weź niewielką gumową bądź kauczukową piłkę i poświęć parę minut na masaż. Z pozoru jest to prosta technika, ale mimo wszystko wymaga skupienia i świadomości miejsc na które oddziałujemy. Jeżeli odczuwasz ból szyi i łopatek to jest to idealne ułożenie, w którym można rozpracować mięsień dźwigacz łopatki, który często jest za tego typu dolegliwości odpowiedzialny. Jeżeli masz zmniejszone zakresy ruchów szyjnego odcinka kręgosłupa, to zauważ, że ta technika może być wykonana jako technika aktywnego rozluźniania.

PAMIĘTAJ, że ZAWSZE kiedy masz wątpliwości co do stanu swojego zdrowia zgłoś się do specjalisty, który pomoże Ci ustalić przyczynę dolegliwości i sposób prowadzenia odpowiedniej terapii.

Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta
https://www.youtube.com/watch?v=F-yMSfsOD1M&t=299s


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 13:27, 01 Sty 2023    Temat postu: BÓL SZYI / NAPIĘCIE KARKU

BÓL SZYI / NAPIĘCIE KARKU - dobry zestaw ćwiczeń - dr n. med. Marcin Wytrążek

Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta
Jeżeli odczuwasz ból karku, ból szyi, ból szyi i głowy, a może ból szyi i łopatki, może odczuwasz sztywność i napięcie karku, to ten zestaw ćwiczeń jest dla Ciebie. Prezentuję gimnastykę rozluźniającą szyi opartą o relaksację poizometryczną czyli łagodną technikę rozluźniającą, której skutkami jest zmniejszenie uczucia sztywności tkanek, zmniejszenie bólu, poprawa zakresów ruchu czy swobodniejsze poruszanie.

Pamiętaj, że to delikatne ćwiczenia i podczas ich wykonywania nie możesz odczuwać bólu czy nawet dyskomfortu. Jeżeli masz wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, co do tego czy możesz te ćwiczenia wykonywać, to skontaktuj się ze specjalistą, który pomoże Ci ustalić diagnozę i dobrać właściwy sposób leczenia. Dyskopatia, choroba zwyrodnieniowa nie są tu przeciwskazaniem, są wymagają tylko ostrożności i unikania bólu. Jeżeli więc będziesz wykonywac to ćwiczenie w jakimś kierunku i zamiast odczuwania delikatnego rozciągania i rozluźniania będziesz odczuwać ból, dyskofort, mrowienia i drętwienia, to zmodyfikuj ćwiczenie, bądź je przerwij. Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta

https://www.youtube.com/watch?v=HuKP2IarpOo&t=0s
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
admin
Administrator



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 182
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 13:32, 01 Sty 2023    Temat postu: BÓL SZYI - ćwiczenie całej kolumny

.
BÓL SZYI - ćwiczenie całej kolumny - dr n. med. Marcin Wytrążek

Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta

Ból szyi i karku to zbiór wielu dolegliwości występujących z przewiania, przeciążenia mięśni, aż po chorobę zwyrodnieniową. To popularna dolegliwość, która wynika często z mało aktywnego trybu życia, długiego przebywania w pozycji siedzącej, nieprawidłowej pozycji w czasie snu, nadmiernego napięcia emocjonalnego, urazów, przeciążeń sportowych i wielu innych. Nie zawsze są to tylko dolegliwości bólowe o charakterze przeciążeniowym i czasami za bólem szyi mogą się kryć poważne patologie.

CZasami może to być poważnie zaawansowana dyskopatia, rwa barkowa czy inne poważne schorzenie. Dlatego w przypadku dolegliwości bólowych szyi warto zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyn tych dolegliwości.

Postawa ciała z wysuniętą głową w przód to bardzo częste zjawisko. Praca biurowa, jazda samochodem czy spędzanie czasu wolnego przy komputerze czy smartfonie. Przyjmowanie nieprawidłowej postawy ciała wiąże się z pojawianiem się nadmiernego napięcia mięśni. Z powodu nadmiernego napięcia mięśni w konsekwencji dochodzi do ograniczenia zakresu ruchów.

Skutkiem jest pojawienie się bolesnych punktów spustowych. W filmie zaprezentowana jest relaksacja poizometryczna mięśni podpotylicznych, której wykonywanie wnosi dużo swobody w pracę mięśni na tylnej stronie szyi. Oprócz tego pozytywnym skutkiem ubocznym może być zmniejszenie aktywności punktów spustowych w mięśniach podpotylicznych, które są odpowiedzialne za ból karku, szyi i ból głowy.

Dr n. med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta

https://www.youtube.com/watch?v=xs5kpvoF9N4&t=39s
.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla cierpiących na nerwice, fobie i depresje Strona Główna -> Choroby psychosomatyczne i cywilizacyjne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin